İçeriğe geç

Elektronik atık geri dönüşümü var mı?

elektronik atik

Elektronik atık geri dönüşümü var mı? Elektronik cihazlar kullanılmayacak duruma geldiğinde elektronik atık sayıldığını unutmayın. Elektronik atıklar, çevreye zarar verdikleri için geri dönüşüme gönderilmelidir. Çevreye verilen zararı azaltmak ve verimliliği arttırmak için, elektronik atıkları geri dönüşüm vasıtasıyla yeniden değerlendirebilir.

Elektronik atık nereye verilir?

Elektronik atıklar ilgili geri dönüşüm tesislerine teslim edilebilir. İstanbul içi 0 216 606 45 90 numaradan iletişim kurabilirsiniz. Şehir dışı kurumsal elektronik atıklar için 0 532 657 35 63 numaradan bizimle elektronik hurdalarınızı değerlendirmek için iletişim kurabilirsiniz.

Elektronik Geri Dönüşüm nelerdir?

E-atık nedir, kısaca… Elektronik atık ya da e-atık istenmeyen, çalışmayan, eskimiş ya da ömrünü doldurmuş olan elektronik ürünler için kullanılan bir terimdir. Teknoloji hızla gelişiyor. Öyle ki, bugün son model aldığımızı düşündüğümüz cep telefonu bundan 15 gün sonra yeni sürümü ile karşımıza çıkabiliyor.

Elektronik atıklara ne oluyor?

Elektronik atıkların büyük bir çoğunluğu, bromlu alev geciktirici, klorlu solventler, PVC, zararlı metaller, kurşun, civa, berilyum, kadriyum gibi maddeler içerirler. Bu maddelerin atık olarak çevrede dağılması ciddi oranda kirliliğe neden olur ve doğal yaşam alanlarını bozar.

Konu ilgili daha fazla bilgi için ziyaret edebilirsiniz: Elektronik Atıklar

electronic waste computer in parts

Elektronik Hurdacı

Bir Cevap Yazın

Ara
Konum Al