İçeriğe geç

Sarı Hurdası Alımı

sarı hurdası 7

Sarı Hurdası Alımı ve Geri Dönüşümü. Sarı pirincin rengi altına çok benzediği için sanat eserlerinde, armatürlerde çok kullanılır. Ayrıca paslanmadığı için vidalarda, çaydanlıklarda, tepsilerde ve makine parçalarında genellikle pirinç kullanılır. Değerli bir maden sınıfına giren sarı pirinci hurdasının alımını yapmaktayız. Alımlarımız piyasa fiyatından peşin olarak yapılmaktadır. 

Hurda sarı, her alanda kullanılmakta olan değerli bir metaldir. Hurda sarı, musluk sarıları, su saati sarıları, sarı vanalar, sarı radyatör vb. ürünler ile çeşitlendirilebilir. Buna benzer nitelikte ürünlerin tümü sarı hurdası olarak kabul edilmektedir.

Pirinç, bakıra çinko katılarak elde edilen sarı renkteki alaşımların genel ismidir. Pirinçte bulunabilen diğer bazı elementler, kalay, kurşun, mangan, nikel, arsenik, antimon, alüminyum, demir ve fosfordur. Mangan içeren bazı pirinçlere tunç da denilmektedir. Aslında tunç (veya bronz) bakır-kalay alaşımıdır.

Pirinç oldukça sert ve kolay işlenebilen bir malzemedir. Dövülebilirliği bakır içeriğine bağlıdır. Bakır kırmızı renkli bir metaldir, çinko katılarak rengi açılır. Pirinçteki çinko yüzdesi arttıkça renk kırmızıdan altın sarısına doğru yaklaşır. Pirincin renginden çinko oranı tahmin edilebilir.  % 55’ten az bakır içeren beyaz pirinçler kolay işlenemez. Bunlar ancak toz haline getirilerek kendilerine sert lehim işlemlerinde kullanılma alanı bulurlar. Dövülebilir pirinçler ise genellikle % 62’nin üzerinde bakır içeren ve soğuk olarak işlenebilen alfa pirinçleri ile daha az bakır ihtiva eden ve sıcak işlem gerektiren beta piriçleridir. Alfa pirinçleri üstün soğuk işlem özelliklerine sahip olmakla birlikte pim, vida ve civata yapımında yaygın olarak kullanılır. Beta pirinçleriyse daha az dövülgen, fakat daha dayanıklıdır. Bunlar bilhassa pencere kolu, kapı kolu ve musluk vanası gibi bazı bağlantı parçalarının imalinde kullanılır.

Hurda sarı değerli bir hurda niteliği taşımaktadır. İçerdiği maddeler bakımından bakırdan sonra en pahalı hurdalar arasında yer alır. Üretim artığı olarak sanayilerde bulunabilen sarı hurdasına bina yıkım ve söküm işlemleri sırasında hurdaya ayrılan vana, musluk, su saati gibi ürünlerden de elde edilir.

Sizde Hurda Sarı ürünlerinizi değerinde satmak ve kuruluşunuzun geri dönüştürülebilir nitelikte ürünlerini doğaya kazandırmak istiyorsanız bizimle irtibata geçmeniz yeterli olacaktır. Bu sayede hurda pirinç ürünleriniz hemen alınarak değerlendirilir. Her sektöre uygun olarak ayrı ayrı tasarlanan atık biriktirme haznelerimiz ve profesyonel ekibimizle sizlere hizmet vermekten kıvanç duyarız.

Unutmayın! bizden fiyat almadan hurdalarınızı asla satmayı düşünmeyin.

GÜVEN GERİ DÖNÜŞÜM: HURDANIZA DEĞER KATAR!

Ayrıntılı Bilgi İçin: 
0 216 606 45 90
0 850 840 40 83 
0 532 657 35 63
numaralardan bize ulaşabilir veya
guvengeridonusum@gmail.com 
adresinden mail atabilirsiniz.

 

 

Bir Cevap Yazın

Ara
Konum Al