İçeriğe geç

Yazıcı Hurdası Alımı ve Geri Dönüşümü

yazici hurdasi

Hurda Yazıcı Geri Dönüşümü, Hurda yazıcılar en çok rastlanan kurumsal elektronik atıklardan biridir, bankalar ve eğitim kurumlarında genellikle yazılı çıktı çokça kullanılıyor olduğundan finans kurumlarından ve eğitim kurumlarından yüksek miktarda hurda yazıcı elektronik atık olarak karşımıza gelmektedir.

printer-recycling-guven-geri-donusumYazıcılar çeşitli özellikler ve baskı teknikleri ile istenen bilginin yazıya dökülmesi ve dökümanların oluşturulması için kullanılan cihazlardır ve çok farklı türleri vardır. Hurda yazıcılar ağırlıklı olarak kullanım ömrünü tamamlanmış olan yazıcılar , yavaş eski ve işlevleri yetersiz geldiği için kullanılmayan yazıcılar ve baskı maliyetleri sebebi ile yeni ve ekonomik bir alternatifi ile değiştirildikleri için kullanım yeri kalmamış olan yazıcılardan oluşmaktadır.

Tesisimize gelen “Hurda Yazıcı” lar incelendiğinde en çok hurdaya ayrılan yazıcılar dot matrix yani nokta vuruşlu yazıcılar olmaktadır, bu yazıcıları lazer yazıcılar ve mürekkep püskürtmeli yazıcılar takip etmektedir. Barkod, Dye Sublimation gibi özel yazıcılar daha az kullanıldıkları gibi daha da az hurdaya ayrılmaktadırlar.

Hurda Nokta Vuruşlu Yazıcılar” daha çok muhasebe büroları , finans şirketlerinde ve bankalarda kullanılmakta olup genellikle çok dayanıklı ve uzun ömürlüdürler genellikle nokta vuruşlu yazıcı hurdaları kafa arızası vb büyük arızaları olan ve tamir edilerek kullanıldığında da kısa sürede yeni arızalar verebilecek kadar eski durumda olan yazıcı hurdalarıdır. Bu yazıcıların tamiri yerine yenilemesi tercih edildiği için eski bozuk olan yazıcıların hurdaya ayrıldığı gözlemlenmektedir.

yazici-hurdasiLazer Yazıcı Hurdaları” da diğer hurda yazıcılar gibi arızalı ekipmanlar veya baskı maliyetlerinin yüksek oluşu sebebi ile daha ekonomik alternatifler ile değiştirilen yazıcıların hurdaya ayrılması ile karşımıza çıkmaktadır. Lazer yazıcı hurdaları da çok sık rastlanan ve ticari işletmelerde çok yoğun kullanılan yazıcı türüdür, Lazer yazıcıların temel tercih edilme sebebi hızlı ve sessiz oluşları ve sürekli form yerine a4 sayfaları çok verimli kullanabiliyor olmalarıdır.

Mürekkep Püskürtmeli yazıcılar zaten çok verimli cihazlar değildir, ev kullanımında genellikle tıkanma vb sorunlar yaşarken , kartuşları doldurulan cihazlar arızalar vermekte ve verimli bir kullanım yapılamamaktadır.

Hurda yazıcılar yüksek miktarda çok düşük kalite plastik , az miktarda aluminyum krom ve demir gibi ağır metaller içermektedir ve yazıcı hurdaları içerisinde 3. sınıf kontrol kartları ve güç kaynağı hurdaları bulunmaktadır. Bu sebeple yazıcı hurdalarının ekonomik değeri oldukça düşüktür.

Şikretimiz her çeşit hurda yazıcı , hurda bilgisayar , hurda anakart , hurda harddisk , hurda cep telefonu ve hurda elektronik alımı yapmaktadır, tüm elektronik atık , bilgisayar hurdaları ve elektronik hurdalarınızın alımı için bizi arayınız. 

İletişim Bilgilerimiz İçin: Bize Ulaşın

Bir Cevap Yazın

Ara
Konum Al