İçeriğe geç

3B Baskıyla Üretilmiş Vazolardan Eski Şişelere Son Bir Şans Daha

3b baski ve geri donusum 5

3B Baskıyla Üretilmiş Vazolardan Eski Şişelere Son Bir Şans Daha… Milanolu tasarımcı Libero Rutilo, 3B yazıcılarla basılmış vazolarla eski şişelerin geri dönüştürülmesini sağlıyor.

Vazonun olmadığı acil durumlarda şişeler kurtarıcı rolü üstlenir. Tamam, belki hepsi güzel görünmez ama en azından çiçeği canlı tutmaya yeter.

Eski şişeler birçok şekilde geri dönüşüm projelerinde yer buluyor ancak başka bir materyalle birleşince hayatımızdaki yeri bir anda değişiyor. 3B baskının nimetleriyle geri dönüşüm gibi ulvi bir amaç birleşince de işte böyle bir çalışmayla karşılaşmış oluyoruz.

3b-baski-ve-geri-donusum (5)

DesignLibero’nun Milano merkezli tasarımcısı Libero Rutilo, pet şişelere ikinci bir yaşam şansı vermek için bir proje geliştirdi. Eski şişeleri geri dönüştürerek 3B baskı teknolojisi birleştiren Rutilo, kafes görünümlü vazolar yarattı. Böylece çöpe gidecek olan sıkıcı bir şişe bir anda hayatın bir parçasına dönüşmüş oldu.

3b-baski-ve-geri-donusum (1) 3b-baski-ve-geri-donusum (2) 3b-baski-ve-geri-donusum (3) 3b-baski-ve-geri-donusum (4) 3b-baski-ve-geri-donusum (6)

Bir Cevap Yazın

Ara
Konum Al