İçeriğe geç

Eskidiğinde Tamamen Toprağa Karışan Doğa Dostu Çantalar

2015 10 27 1445938225 1948883735

Eskidiğinde Tamamen Toprağa Karışan Doğa Dostu Çantalar. Kullanılan tüm malzemelerin doğaya karışabildiği tasarımıyla “Tree Bag”, ekosistemin üzerine hiç yük olmadan şıklık sağlıyor.

TREE-BAG (1)

Çantanın dış yüzeyindeki malzeme, sert ve suya dayanıklı olan hindistan cevizi kabuğunun lifleri ve doğal reçinenin birlikte preslenmesiyle elde edilmiş. Çantanın su geçirmez özellik kazanması için güneşte kurutulmuş kauçuk kullanılmış. Geleneksel sanayi ürünü kauçuk toprakta ayrışmazken güneşte kurutma yöntemiyle üretilenler tamamen ayrışabiliyor. Sap ve toka kısmıysa, FSC sertifikası ile sürdürülebilir yollarla elde edilmiş ceviz ahşaptan elde edilen malzemeyle yapılmış ve suya dayanıklı olması için balmumuyla cilalanmış. Son olarak parçalar; işleme ve üretim sürecinde daha az su ihtiyacı yaratarak, geleneksel ipliklerden daha sürdürülebilir olan odun hamurundan elde edilen ipliklerle dikilmiş.

Çantaların dikim süreci ise başlı başına bir proje. Çantaların dikimi, Amsterdam’da engelli vatandaşlara iş imkanı sağlamak amacıyla organize edilen bir atölyede gerçekleştiriliyormuş.

TREE-BAG (1)

TREE-BAG TREE-BAG (2)

Bir Cevap Yazın

Ara
Konum Al