İçeriğe geç

E-atıklar Çöpe Değil Geri Dönüşüme

e atik

E-atıklar Çöpe Değil Geri Dönüşüme Güven Geri Dönüşüm, günümüzün en önemli sorunlarından biri olan elektrikli ve elektronik atık eşyaların (e-atık) geri dönüşüme kazandırılması konusunda başlattığı e-atık toplama seferberliği kısa sürede başarılı sonuç verdi.

İçerdiği ağır metaller nedeniyle doğaya atıldığında ciddi boyutlarda çevre kirliliğine neden olan, kullanım ömrü tamamlanmış elektronik eşyalar duyarlı vatandaşlar tarafından çöpe atılmayarak geri dönüşüme kazandırılsın diye Güven Geri Dönüşüm tesislerine teslim ediliyor.

Evinde veya işyerinde her türlü elektrikli ve elektronik atık eşyası bulunan hurda elektronik eşyalarını Güven Geri Dönüşüm tesislerine getirebilir ya da 0 216 606 45 90 numaralı telefonu arayarak adresinden alınmasını sağlayabilirsiniz.

HER YIL 500 BİN TON E-ATIK

Yapılan araştırmalara göre Türkiye’de sadece geçen yıl kullanım ömrü tamamlanan elektrikli ve elektronik cihazların toplam ağırlığı 500 bin tonu buldu. Bu rakamın her sene yüzde 10 artacağı belirtiliyor. Çevre için ciddi bir tehdit söz konusu olan e-atıklarda zararlı sera gazlarının yanı sıra kurşun ve civa gibi ağır metaller bulunuyor.

Elektronik Atıklar hakkında daha fazla bilgi için: https://guvengeridonusum.com/elektronik-atik/

Bir Cevap Yazın

Ara
Konum Al