İçeriğe geç

Metal Hurdası Alımı ve Geri Dönüşümü

Steel Recycling 700x360

Metal Hurdası Geri Dönüşüm, Hurda, kullanım dışında olan malzemenin posasıdır. Hurda birçok materyali içinde barındırabilir. Hurda türevleri olarak en yüksek değerli olanlar metal türevleridir

Metal (Latince: metallum, Yunanca: μέταλλον metallon). Yüksek elektrik ve ısı iletkenliği, kendine özgü parlaklığı olan, şekillendirmeye yatkın, katyon oluşturma eğilimi yüksek, oksijenle birleşerek çoğunlukla bazik oksitler veren elementler.

Metaller, kendi aralarında soy metaller (altın, gümüş, platin gibi) ve soy olmayan metaller (demir, çinko, alüminyum gibi) şeklinde sınıflandırılabilir. Yarı metaller, iyi metal özelliği göstermez. Bu elementler hem metal, hem de ametal özelliği gösterir. Silisyum, bor, antimon, arsenik gibi elementler yarı metaldir.

Doğada ametaller daha çok bulunsa da periyodik tablodaki elementlerin çoğu metaldir.

Metallerin özellikleri

 • Tel ve levha haline getirilebilirler.
 • Cıva dışındaki tüm metaller oda sıcaklığında katıdır.
 • Işığı yansıtma özellikleri vardır.
 • Isı ve elektriği iletirler.
 • Nispeten yoğunlukları fazladır.
 • Vurulduklarında metal tınılı ses çıkarırlar.
 • Gri ve kırmızı renk tonlarındadırlar.
 • Yüksek mukavemet değerlerine sahiptirler.
 • Uzun mesafeli düzenli atom dizilişine sahiptirler. Buna kristal yapı denilmektedir.

Metallerin günlük hayatta kullanılmasındaki nedenler

 • Bakır yumuşak bir metal olmasının yanı sıra iyi de bir iletkendir. Bu sebepten dolayı bakır, elektrik kablolarında kullanılmaktadır.
 • Altın ve gümüş, işlenebilir, iletken ve inaktif metallerdir. Bu nedenle bu iki metal mücevher olarak kullanılmaktadır. Altın kimi zamanlarda elektrik kablolarında kullanılmaktadır.
 • Demir ve çeliğin her ikisi de serttir. Bu nedenle bu metaller yapılarda kullanılmaktadır. Ancak demir paslanabildiği için paslanmaz çelik formülleri üretilmiştir.
 • Alüminyum yumuşak ve ısı iletkeni bir metaldir. Bu nedenle bu metal folyo ve tencerelerde kullanılmaktadır. Ayrıca uçak gövdelerinde hafif olmasından dolayı tercih edilmektedir.

Güven Geri Dönüşüm olarak Metal Hurdası Geri Dönüşüm Hizmetlerimiz

Metal Hurdası Geri Dönüşüm ( Demir Geri Dönüşüm , Bakır Geri Dönüşüm, Alüminyum Geri Dönüşüm, Sarı Geri Dönüşüm,Çinko Geri Dönüşüm, Kızıl Geri Dönüşüm, Krom Geri Dönüşüm, Paslanmaz Geri Dönüşüm, Tunç Geri Dönüşüm, Antimon Geri Dönüşüm, Akü Geri Dönüşüm, Kutu Kola Geri Dönüşüm, Pik-Döküm Geri Dönüşüm, Kurşun Geri Dönüşüm, Lema Bakır Geri Dönüşüm, Kalay Geri Dönüşüm, 304 Geri Dönüşüm, Dkp Geri Dönüşüm…)

Daha fazla bilgi için aşağıdaki numaralardan firma yetkilisine ulaşabilir veya mail adresimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

GÜVEN GERİ DÖNÜŞÜM: HURDANIZA DEĞER KATAR!

Ayrıntılı Bilgi İçin
0 216 606 45 90
0 850 840 40 83 
0 532 657 35 63
numaralardan bize ulaşabilir veya
adresinden mail atabilirsiniz.

Hurdalarınızı Güven Geri Dönüşüm Tesislerine getirebilirsiniz. Hurda karşılığında ödemelerimiz nakittir.

Hurda alım liste  fiyatlarımız , 3065 sayılı KDV kanunun 17/4-G maddesi gereğince kdv den mendir. Listemiz LME ve tonaja değişimlerine bağlı olarak gün içerisinde değişim gösterebilir.

Geri Dönüşüm ürünlerinizi bize sormadan satmayın.

 

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Bir Cevap Yazın

Ara
Konum Al